BSA BUCCANEER SE légpuska


A legjobb ár/érték arányú pcp légfegyver


MŰSZAKI ADATOK:

-TELJES HOSSZ 980 MM 

-CSŐ HOSSZ: 470 MM

-SÚLY: 3500 GRAMM

-KALIBER: 4,5mm-5,5mm

-GYÁRI ENERGIA:TÖBB VÁLTOZATBAN KÉSZÜL,DE 30 J A MAX.(HIGH POWER)

-LÖVET:10 LÖVETŰ FORGÓTÁRAS PCP FEGYVER.

-BIZTOSÍTÁSA:MANUÁLIS (KÉZI)

-SÜTÉSE: GAMÓ ELSÜTŐ SZERKEZET,AMI NEM ÁLLÍTHATÓ.

-REGULÁTOR:NINCS

-FEGYVERTUS:BÜKKFA

-ÁRA:KB 140.000 FT.(Z-shops fegyverbolt,ahol a legolcsóbb)

-AJÁNLOTT LÖVEDÉK:JSB, AZ ENERGIÁNAK MEGFELELŐ SÚLYBAN!


 

A BSA FEGYVERGYÁRAT szerintem senkinek nem kell bemutatnom,majd mindenki ismeri az Angol gyártású, minőségi termékeit.Maga a fegyvergyár 1861-től működik és a mai napig is az egész világon ismerik a nevét.

Az utóbbi években viszont itt is nagy változások álltak be.Több pletyka kering a világhálón hogy a Gamo megvásárolta a Bsa fegyvergyárat és hasonló információk,de hogy mi a pontos felállás,azt én nem tudom megmondani.Én azt tartom a valószínűnek hogy csak néhány termék licence lett  megvásárolva,amit a Gamo ezentúl sajátjaként gyárt és  Bsa "SE" néven hoz forgalomba.

Mindenesetre már látszik a Gamo fegyverein a pozitív változás,mert némelyik rúgós fegyverén már a Bsa-tól átvett technikai megoldásokat alkalmazza,ami kétség kívül jobbá teszi a Gamo légpuskákat.Viszont a Bsa "SE" fegyvereken a költségek minimalizálását látom,ami miatt a minőség nem mindig tükrözi a megszokott Bsa színvonalat..


A BSA BUCCANEER teljes egészében a nagy sikerű Bsa Lonestar alapjaira épült.A rendkívül szép fegyvertus teljes egészében ugyanaz,viszont a többi része nagy változásokon esett át.

    

Amit még itt az elején említenék,hogy ugyanezt a fegyvert két fajta felirattal láttam,ugyanazon szállítmányban.

Az egyik csövén "Hammer Forged" felírat,még a másik példány csövén a szokásos "Bsa Guns Uk Ltd England" felírat szerepelt.Mindkét fegyvert darabokba szedtem és semmilyen szerkezeti vagy optikai eltérést nem tapasztaltam.Régen még volt "jelentése" az England felíratnak,mert tudtuk hogy a legjobb minőséggel párosul,de mára ez már érvényét vesztette..

     

Az "England" feliratos tuson a BSA logó is rajta van,még a "Hammer" feliratoson a logó sincs.De mint mondtam semmi más különbség a két fegyver között nincs,egyik sem jobb vagy rosszabb..

     

 

A buccaneert amikor kézbe vettem,külsőleg minden nagyon oké volt rajta.A tus nagyon szép,igényesen megmunkált,semmi okunk nem lehet panaszra.Végre kapott nyomás mérő órát és egy 10 lövetű forgó tárat is!E mellett a fegyver gyorstöltős tartállyal  szerelt,ami ma már elengedhetetlen egy jó pcp fegyvernél az extrák sorában.

Ezt így 135.000 ft-tol tudjuk megvásárolni,ami valljuk be nagyon kedvező ár!A hasonló árkategóriás Hatsan AT44 vagy Benjamin Discovery nem rúghat labdába a Buccaneer mellett, mind a külső és a technikai megoldások terén sem!

     

A tár egyik oldala fém,amit egy kis kör alakú neodímium mágnes tart a helyén,a betöltő rúdon kívül.A tárat szinte a helyére szippantja!

     

A lövedék tárazásánál nem kell annyit bohóckodnunk,mint például a Benjamin Marauder tárazásánál,hogy addig addig kell körbe forgatni mire rájövünk hogy működik,még végül elszédülünk:)

Csak simán alap helyzetben elkezdjük berakni a lövedékeket,még meg nem telik a tár és ennyi..

     

A tartály töltő részéhez úgy férünk hozzá,ha lehúzzuk a védő kupakot.Ez néha elég szorosan jár.

     

A 470 mm hosszú cső végén a kompenzátor alatt,a szokásos 1/2 colos unf menet,amire pont passzol a gyári HW hangtompító..

A másik képen a kis egységcsomag :töltő csonk,szilikon zsír,2 db tartalék "O" gyűrű a töltő csonkhoz.

    

A fegyver felhúzó karja alap esetben jobb kezes,de ez egy perc alatt átfordítható és így balkezesek is használhatják.A fegyvertus szimmetrikus kialakítású.

     


A FEKEKETE LEVES?

A fegyvert a tusból kivéve amit 2 db csavar tart,egyből szembe tűnik a költséghatékony "Gamós" megoldás..Egy az egyben a Gamo rúgós fegyvereiben használt elsütő szerkezetet tették a Buccaneerbe.Kicsit emlékeztet Hatsanékra,mert ők is ezt a megoldást választották.(Lásd BT65 cikkem)   

     

     

Erre az új típusú gamo elsütő szerkezetre már nem lehet mondani hogy rossz,mivel már két zónás.Viszont a sütés ereje nem állítható és egy jó pcp fegyver azért ennél többet érdemelne.A pontosságot ez is nagyon tudja befolyásolni !

Az elsütő egy része műanyag,de ettől nem kell félni,soha nem lesz vele gond.Ami jó hír viszont hogy probléma esetén könnyű lesz alkatrészt szerezni hozzá,mivel 99%ban azonos a normál rugós gamó elsütővel.

A különbség csak annyi hogy a fém tömb belső része menetes és ott található az energia állító csavar és az ütőmű rugó.

     


A Buccaneer jól szerelhető,pillanatok alatt szét lehet dobni,ha egy kicsit értünk a fegyverekhez.Semmi bonyolítás,minden nagyon egyszerű.Engem kicsit az Air Arms és a QB78 belső szerkezetére emlékeztet.  

     

A fegyvert összesen 3 db csavar fogja össze.

Az alsó csavarhoz előbb ki kell pattintani az ütőmű rugó záró fedelet is.Egyébként a záró dugó alatt van az energia állító csavar,amivel az ütőmű rugót tudjuk állítani.

     

Ha kint van az alsó  harmadik csavar is,akkor az elsütő szerkezet hátra kihúzható az ütőmű rugóval együtt.Az alsó és felső rész így már külön vehető.Az ütőmű rugó egyébként a fegyver teljes szétszerelése nélkül is kivehető,csak a rugó mögötti záródugókat kell eltávolítani.Ezek egyikét 1 csavar is rögzíti.

     

Már csak a csövet kell kihúzni a tartályhoz rögzítő bilincsből.

     

Az Energia:A Buccaneer több változatban jön ki a gyárból.A különbség az ütőmű rugó hosszában és beállításában van.A legerősebb a "High Power" ami könnyen butítható vagy okosítható,amennyiben az adott ország  törvényei engedik.Az ütőmű rugó állító csavarral könnyen állítható le és fel is az energia,de ez függ a benne lévő rugó méretétől is.

Gyári erős rugója méretei:

1,4-es anyagvastagság-12,0 átmérő és 43 mm hossz.


A PRÓBA: A szokásos tesztet most is JSB-vel végeztem 25 méterre.Ahogy sejtettem is a gamo elsütő szerkezet miatt kicsit jobban kellett figyelnem,hogy sütéskor nem rántsak bele a lövésekbe.Mint már írtam is nem vészes,de láttam már jobbat is..

Egyébként egy 15 mm-es szórásképet tudtam lőni vele,ami első nekifutásra nem is olyan rossz.

     


Összességében  azt tudom mondani,hogy a Buccaneer egy nagyon  jó  ár-érték arányú fegyver és megéri az árát.Ugyan versenyszerű használatra nem javasolt,mivel inkább a vadászfegyver kategóriába illik. Átlag lövőknek napi használatra viszont tökéletesen megfelelő választás,így csak ajánlani tudom!

Végezetül még pár kép a szépen megmunkált tusról:

     

     


Utóirat: Egy Buccaneert muszáj voltam kissé mélyebbre hatóan tanulmányozni.A képeken a szelep és környéke látható:

      

      

      

 

 

 

S.C. 2015.06




Legfrissebb Hírek